ANAL KESE FİSTÜLÜ

Anal keseler anüsün her iki yanında bulunan,dışkıya kendine has kokusunu veren,dışkı çıkışını kolaylaştıran yapılardır.Normalde dışkı çıkışı sırasında gerçekleşen basınç ile sıvılar keselerden dışarı çıkmakta,canlının kendine has kokusunu dışkı ile yaymasını sağlamaktadır.Fakat ilerleyen yaş ve çeşitli sebeplerle anal keseler tam olarak boşalmayabilir. Bu durumda devreye biz Veteriner Hekimler giriyoruz.Rutin olarak keselerin boşaltılması gerekmektedir.Aksi takdirde dolan keseler salgıyı boşaltamadığı için kesede fistül şekilendirmekte,enfeksiyon tablosu gözlenmekte ve hastanın durumu kötüye gitmektedir. Sevimli dostlarımızın ilk bulguları;kötü koku,poposunu sürekli yere sürtme davranışı ve arka tarafını kaşıtma-kaşıma davranışıdır.
ANAL KESE FİSTÜLÜ
ANAL KESE FİSTÜLÜ
ANAL KESE FİSTÜLÜ
ANAL KESE FİSTÜLÜ
ANAL KESE FİSTÜLÜ
SOSYAL MEDYA
MİNERVA VETERİNER KLİNİĞİ Defterdar Mah. Otakçılar Cad. No:28 Eyüpsultan / İstanbul Gsm: 0552 646 37 82 E-posta: minervaveterinerklinigi@gmail.com E-posta: info@minervaveteriner.com Web: www.minervaveteriner.com
Bu site Neta Website altyapısı ile hazırlanmıştır.
Daha iyi hizmet sunabilmek için web sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Web sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş sayılırsınız.
Bizi Arayın